• England >> League Oneopener
    13:30Fin.
    0
    2
    Swindon Town
    1 : 0
    0
    2
    Millwall
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    5
    Port Vale
    0 : 0
    0
    2
    Milton Keynes Dons
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    AFC Wimbledon
    0 : 2
    0
    0
    Southend United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Bury
    0 : 0
    0
    2
    Fleetwood Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    1
    2
    Chesterfield
    1 : 3
    0
    0
    Rochdale
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Coventry City
    1 : 0
    0
    2
    Bristol Rovers
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Gillingham
    0 : 1
    0
    1
    Peterborough United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Northampton Town
    0 : 0
    0
    2
    Oxford United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Oldham Athletic
    1 : 1
    0
    2
    Sheffield United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    3
    Shrewsbury Town
    0 : 2
    0
    0
    Bolton Wanderers
           diagramstar
  • England >> League Twoopener
    15:00Fin.
    0
    0
    Accrington Stanley
    1 : 1
    0
    1
    Grimsby Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Barnet
    3 : 1
    0
    1
    Cheltenham Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Blackpool
    2 : 1
    0
    3
    Hartlepool United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Cambridge United
    0 : 0
    0
    1
    Stevenage
           diagramstar
    15:00Fin.
    1
    2
    Carlisle United
    0 : 2
    0
    0
    Crewe Alexandra
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Colchester United
    2 : 1
    0
    0
    Luton Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Crawley Town
    3 : 0
    0
    1
    Leyton Orient
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Exeter City
    3 : 3
    0
    2
    Yeovil Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Morecambe
    1 : 3
    0
    2
    Mansfield Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Portsmouth
    2 : 1
    0
    3
    Newport County
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Wycombe Wanderers
    0 : 1
    0
    2
    Notts County
           diagramstar
  • Spain >> Segunda Divisionopener
    15:00Fin.
    0
    1
    Valladolid
    1 : 2
    0
    4
    Gimnàstic Tarragona
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    1
    Numancia
    0 : 0
    0
    3
    Rayo Vallecano
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    4
    Almería
    3 : 1
    0
    3
    Alcorcón
           diagramstar
    19:306' 
    0
    0
    Mallorca
    0 : 0
    0
    0
    Levante
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Real Oviedo
    - : -
    0
    0
    Girona
           diagramstar
  • Algeria >> Ligue 1opener
    14:00Fin.
    0
    0
    CR Belouizdad
    1 : 0
    0
    0
    ES Sétif
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    MC Alger
    1 : 1
    0
    0
    JS Kabylie
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    RC Relizane
    2 : 0
    0
    0
    USM Alger
           diagramstar
  • Argentina >> Primera División opener
    23:00 
    0
    0
    Defensa y Justicia
    - : -
    0
    0
    Independiente
           diagramstar
    00:00Fin.
    0
    3
    Patronato
    1 : 1
    0
    2
    Newell's Old Boys
           diagramstar
    19:0035' 
    0
    0
    Banfield
    2 : 1
    0
    0
    Unión de Santa Fe
           diagramstar
    19:0030' 
    0
    0
    Rosario Central
    0 : 0
    0
    0
    Tigre
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    San Lorenzo
    - : -
    0
    0
    Quilmes
           diagramstar
    21:15 
    0
    0
    Gimnasia de La Plata
    - : -
    0
    0
    Sarmiento
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Racing Club
    - : -
    0
    0
    Godoy Cruz
           diagramstar
    23:30 
    0
    0
    Atlético Rafaela
    - : -
    0
    0
    Estudiantes de La Plata
           diagramstar
  • Argentina >> Primera B Metropolitanaopener
    16:05Fin.
    0
    0
    Deportivo Morón
    3 : 0
    1
    0
    Comunicaciones
           diagramstar
    16:45Fin.
    0
    0
    Barracas Central
    1 : 2
    0
    0
    Defensores de Belgrano
           diagramstar
    19:0036' 
    0
    0
    Excursionistas
    0 : 1
    0
    0
    Atlanta
           diagramstar
  • Australia >> Tasmania Premiere Leagueopener
    03:00Fin.
    0
    0
    Kingborough Lions
    3 : 5
    0
    0
    Devonport
           diagramstar
  • Australia >> Northern NSWopener
    03:30 
    0
    0
    Newcastle Jets Youth
    - : -
    0
    0
    Maitland FC
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Edgeworth Eagles
    6 : 0
    1
    0
    Adamstown Rosebud FC
           diagramstar
    08:00Fin.
    0
    0
    No Name
    2 : 3
    0
    0
    Broadmeadow Magic
           diagramstar
  • Australia >> New South Walesopener
    04:00Fin.
    0
    0
    Hakoah Sydney
    3 : 2
    1
    0
    Sydney United
           diagramstar
    07:30Fin.
    0
    0
    Sutherland Sharks
    3 : 4
    1
    0
    APIA Leichhardt Tigers
           diagramstar
    08:45Fin.
    0
    0
    Sydney U21
    0 : 1
    0
    0
    Sydney Olympic
           diagramstar
  • Australia >> Victoria Leagueopener
    04:00Fin.
    0
    0
    North Geelong Warriors
    1 : 2
    0
    0
    Avondale Heights SC
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Green Gully
    2 : 3
    0
    0
    Heidelberg United
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    0
    Hume City
    1 : 0
    0
    0
    FC Bulleen Lions
           diagramstar
  • Australia >> Queensland Leagueopener
    05:00Fin.
    0
    0
    Redlands United
    3 : 4
    0
    0
    Northern Fury
           diagramstar
    06:10Fin.
    0
    0
    No Name
    3 : 4
    0
    0
    Brisbane Roar FC Youth
           diagramstar
    08:30Fin.
    0
    0
    Far North Queensland Bulls
    2 : 3
    0
    0
    Moreton Bay Jets
           diagramstar
    08:30Fin.
    0
    2
    Gold Coast Stars FC
    4 : 2
    0
    0
    Brisbane Strikers
           diagramstar
  • Australia >> Brisbane Premier leagueopener
    05:45Fin.
    0
    0
    Capalaba Bulldogs
    - : -
    0
    0
    Peninsula Power
           diagramstar
    05:45Fin.
    0
    0
    Rochedale Rovers
    - : -
    0
    0
    Grange Thistle
           diagramstar
  • Australia >> A-Leagueopener
    06:35Fin.
    0
    1
    Central Coast Mariners FC
    2 : 3
    0
    1
    Adelaide United FC
           diagramstar
    08:50Fin.
    0
    1
    Brisbane Roar FC
    1 : 0
    0
    3
    Melbourne Victory FC
           diagramstar
  • Australia >> Western Australian Leagueopener
    07:00Fin.
    0
    0
    ECU Joondalup
    2 : 3
    0
    0
    Sorrento
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Joondalup United
    2 : 2
    0
    0
    Cockburn City
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Mandurah City
    1 : 2
    0
    0
    Perth Glory Youth
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    Perth SC
    0 : 0
    0
    0
    Armadale
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    0
    No Name
    3 : 0
    0
    0
    Balcatta
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Mitteopener
    13:30Fin.
    0
    0
    ATSV Wolfsberg
    3 : 0
    0
    0
    Deutschlandsberger SC
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Gurten
    0 : 2
    0
    0
    ATSV Stadl-Paura
           diagramstar
    18:0082' 
    0
    0
    SV Lafnitz
    1 : 0
    0
    0
    TSV Hartberg
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Westopener
    14:30Fin.
    0
    0
    SCR Altach Amateure
    5 : 0
    0
    0
    FC Pinzgau Saalfelden
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    FC Dornbirn 1913
    0 : 2
    0
    0
    VfB Hohenems
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    FC Hard
    2 : 1
    0
    0
    USC Eugendorf
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    TSV St. Johann
    0 : 0
    0
    0
    SC Schwaz
           diagramstar
    16:00Fin.
    1
    1
    SV Austria Salzburg
    0 : 2
    0
    0
    USK Anif
           diagramstar
  • Austria >> 2. Landesliga Westopener
    14:30 
    0
    0
    Amaliendorf-Aalf.
    - : -
    0
    0
    SC Wieselburg
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    USV Atzenbrugg/H.
    - : -
    0
    0
    SCU-GLD Kilb
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    SC Melk
    - : -
    0
    0
    SC Gmünd
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    ASV Schrems
    - : -
    0
    0
    SK Eggenburg
           diagramstar
  • Austria >> 2. Landesliga Ostopener
    15:00 
    0
    0
    SVG Guntramsdorf
    - : -
    0
    0
    SC Leopoldsdorf
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    SC Wiener Neustadt Amat.
    - : -
    0
    0
    ASK Bad Vöslau
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    SV Stockerau
    - : -
    0
    0
    ASV Vösendorf
           diagramstar
    16:30 
    0
    0
    ASK Mannersdorf
    - : -
    0
    0
    USV Scheiblingkirchen
           diagramstar
  • Austria >> Regionalleague Ostopener
    17:00Fin.
    0
    0
    SC Neusiedl/See 1919
    0 : 4
    0
    0
    SC Ritzing
           diagramstar
  • Brazil >> Paulista (A-2)opener
    00:00Fin.
    0
    0
    São Caetano
    1 : 1
    0
    0
    Oeste
           diagramstar
    18:0074' 
    0
    0
    Votuporanguense
    2 : 2
    0
    0
    Taubaté
           diagramstar
    19:0035' 
    0
    0
    Rio Preto
    1 : 0
    0
    0
    Bragantino
           diagramstar
    19:0036' 
    0
    0
    Mogi Mirim
    0 : 1
    0
    0
    Penapolense
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Batatais
    - : -
    0
    0
    Capivariano
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Velo Clube
    - : -
    0
    0
    Sertãozinho
           diagramstar
  • Brazil >> Paulista (A-3)opener
    13:00Fin.
    0
    0
    Inter de Limeira
    2 : 1
    0
    0
    Grêmio Osasco
           diagramstar
    18:0082' 
    0
    0
    Nacional SP
    1 : 1
    0
    0
    Desportivo Brasil
           diagramstar
    18:0080' 
    0
    0
    Atibaia
    0 : 0
    0
    0
    Monte Azul
           diagramstar
    18:0074' 
    0
    0
    Paulista FC
    1 : 1
    0
    0
    Portuguesa Santista
           diagramstar
    19:0036' 
    0
    0
    Rio Branco SP
    1 : 0
    0
    0
    Matonense
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Marília
    - : -
    0
    0
    São Carlos
           diagramstar
  • Brazil >> Paulistaopener
    18:0071' 
    0
    0
    Santo André
    0 : 0
    0
    0
    Santos
           diagramstar
    19:0036' 
    0
    0
    Palmeiras
    0 : 0
    0
    0
    Osasco Audax
           diagramstar
    19:0035' 
    0
    0
    Linense
    0 : 0
    0
    0
    São Bernardo
           diagramstar
    21:30 
    0
    0
    Novorizontino
    - : -
    0
    0
    Mirassol
           diagramstar
    22:00 
    0
    0
    Ferroviária
    - : -
    0
    0
    Ituano
           diagramstar
  • Brazil >> Brasiliense - 1st Phaseopener
    18:30 
    0
    0
    Luziânia
    - : -
    0
    0
    Santa Maria
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Taguatinga
    - : -
    0
    0
    Formosa GO
           diagramstar
    19:0037' 
    0
    0
    Ceilândia
    0 : 0
    0
    0
    Gama
           diagramstar
  • Brazil >> Carioca - Taça Rioopener
    18:30HT 
    0
    0
    Portuguesa RJ
    1 : 0
    0
    0
    Madureira
           diagramstar
    21:30 
    0
    0
    Volta Redonda
    - : -
    0
    0
    Nova Iguaçu
           diagramstar
  • Brazil >> Sergipano - Championship Playoffsopener
    18:30 
    0
    0
    Amadense
    - : -
    0
    0
    Confiança
           diagramstar
  • Brazil >> Goianoopener
    19:0036' 
    0
    0
    Rio Verde
    1 : 0
    0
    0
    Atlético Goianiense
           diagramstar
  • Brazil >> Catarinense - 2nd Phaseopener
    19:0037' 
    0
    0
    Figueirense
    0 : 0
    0
    0
    Almirante Barroso
           diagramstar
  • Brazil >> Paraense - 1st Phaseopener
    19:0049' 
    0
    0
    Pinheirense
    0 : 0
    0
    0
    Águia de Marabá
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Castanhal
    - : -
    0
    0
    Paragominas
           diagramstar
  • Brazil >> Mineiroopener
    19:0035' 
    0
    0
    Tombense
    2 : 0
    0
    0
    América TO
           diagramstar
    21:30 
    0
    0
    América Mineiro
    - : -
    0
    0
    Tricordiano
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Caldense
    - : -
    0
    0
    Democrata GV
           diagramstar
  • Brazil >> Paranaense - 1st Phaseopener
    19:0035' 
    0
    0
    Atlético Paranaense
    0 : 0
    0
    0
    Cianorte
           diagramstar
  • Brazil >> Pernambucano - 2nd Phaseopener
    19:0033' 
    0
    0
    Náutico
    0 : 0
    0
    0
    Belo Jardim
           diagramstar
  • Brazil >> Mineiro 2nd. Division - Group Bopener
    19:00 
    0
    0
    Patrocinense
    - : -
    0
    0
    Boa EC
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    CAP Uberlândia
    - : -
    0
    0
    Mamoré
           diagramstar
    19:00 
    0
    0
    Araxá
    - : -
    0
    0
    Uberaba
           diagramstar
  • Brazil >> Cearense - Championship Playoffsopener
    19:0033' 
    0
    0
    Ceará
    1 : 0
    0
    0
    Uniclinic
           diagramstar
  • Brazil >> Sergipano - Relegation Groupopener
    19:00 
    0
    0
    Estanciano
    - : -
    0
    0
    Dorense
           diagramstar
  • Brazil >> Gaúcho - 1st Phaseopener
    22:00 
    0
    0
    Grêmio
    - : -
    0
    0
    Juventude
           diagramstar
  • Brazil >> Potiguar - 2nd Phaseopener
    22:30 
    0
    0
    Santa Cruz RN
    - : -
    0
    0
    ABC
           diagramstar
  • Brazil >> Gaúcho 2nd. Division - Group Aopener
    23:00 
    0
    0
    Guarani VA
    - : -
    0
    0
    Guarany Bagé
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Santa Cruz RS
    - : -
    0
    0
    Aimoré
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    São Gabriel
    - : -
    0
    0
    Pelotas
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Inter Santa Maria
    - : -
    0
    0
    Avenida
           diagramstar
  • Brazil >> Gaúcho 2nd. Division - Group Bopener
    23:00 
    0
    0
    Panambi
    - : -
    0
    0
    Esportivo BG
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    União Frederiquense
    - : -
    0
    0
    Glória
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Brasil Farroupilha
    - : -
    0
    0
    Tupi RS
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Lajeadense
    - : -
    0
    0
    São Luiz
           diagramstar
  • Costa Rica >> Torneo de Veranoopener
    00:00 
    0
    0
    Alajuelense
    - : -
    0
    0
    Belén FC
           diagramstar
  • Denmark >> Danmarksserien 4opener
    11:00Fin.
    0
    0
    FC Skanderborg
    4 : 4
    0
    0
    Aarhus Fremad II
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    Lystrup IF
    2 : 1
    0
    0
    Holstebro B
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    Randers Freja
    1 : 3
    0
    0
    Vatanspor
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    AaB II
    0 : 2
    0
    0
    IF Lyseng
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Fyn Albaniserienopener
    11:00Fin.
    0
    0
    Morud IF
    1 : 3
    0
    0
    Nyborg G & IF
           diagramstar
    12:00 
    0
    0
    Otterup B & IK
    - : -
    0
    0
    Ubberud IF
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Langeskov IF
    1 : 1
    0
    0
    Marstal IF
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    B 1909
    - : -
    0
    0
    Krarup/Espe Fodbold
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Årslev BK
    - : -
    0
    0
    Aarup BK
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    OKS
    - : -
    0
    0
    KRFK
           diagramstar
  • Denmark >> Danmarksserien 2opener
    12:00Fin.
    0
    0
    GVI
    4 : 0
    0
    0
    Karlslunde IF
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    B 1908
    2 : 1
    0
    0
    Skovshoved IF
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    0
    Herlufsholm GF
    2 : 4
    0
    0
    Ledøje-Smørum
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    AB Tårnby
    - : -
    0
    0
    Bk. Fremad Valby
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Rishøj Boldklub
    1 : 1
    0
    0
    Avedøre
           diagramstar
  • Denmark >> KanalSport Divisionen Qualificationopener
    12:00Fin.
    0
    0
    VSK Århus
    1 : 1
    0
    0
    Frem
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Næsby
    1 : 0
    0
    0
    Odder
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Fredensborg
    1 : 0
    0
    0
    Vejgaard B
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Middelfart
    2 : 1
    0
    0
    HIK
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    FC Sydvest 05 Tønder
    2 : 1
    0
    1
    Holbæk
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Jammerbugt FC
    0 : 0
    0
    0
    FC Svendborg
           diagramstar
  • Denmark >> 3F Ligaen - Playoffsopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Brøndby dam. W
    5 : 0
    0
    0
    Skovbakken dam. W
           diagramstar
  • Denmark >> DBU Københavnserienopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Tårnby FF
    4 : 2
    0
    0
    Sundby Bk.
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    FB
    0 : 1
    0
    0
    KFUM
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Skjold
    2 : 0
    0
    0
    Bk. Union
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    KB 2
    2 : 2
    0
    0
    NB Bornholm
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    Rønne f.B.
    1 : 0
    0
    0
    B.93 2
           diagramstar
  • Denmark >> KanalSport Divisionen Promotionopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Dalum IF
    0 : 1
    0
    0
    Hvidovre
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Brønshøj
    5 : 2
    0
    0
    Kolding IF
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Aarhus Fremad
    1 : 0
    0
    0
    Marienlyst
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Brabrand
    4 : 2
    1
    0
    B 93
           diagramstar
  • El Salvador >> Primera División - Clausuraopener
    21:00 
    0
    0
    Deportivo Águila
    - : -
    0
    0
    Isidro Metapán
           diagramstar
    21:15 
    0
    0
    Deportivo Dragón
    - : -
    0
    0
    UES
           diagramstar
  • England >> National Leagueopener
    12:15Fin.
    0
    1
    Lincoln City FC
    3 : 1
    0
    1
    Forest Green Rovers
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Bromley
    0 : 1
    0
    2
    Chester FC
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Dagenham and Redbridge
    1 : 0
    0
    3
    York City
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    4
    Eastleigh
    1 : 1
    0
    1
    Gateshead FC
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Guiseley
    0 : 4
    0
    0
    Dover Athletic
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Macclesfield Town
    0 : 2
    0
    1
    Aldershot Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Solihull Moors
    2 : 4
    0
    3
    Barrow
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Southport
    1 : 0
    0
    1
    Boreham Wood
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Sutton United
    5 : 1
    0
    3
    North Ferriby United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    4
    Tranmere Rovers
    1 : 0
    0
    2
    Braintree Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Woking
    2 : 4
    0
    0
    Maidstone United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    5
    Wrexham
    1 : 1
    0
    0
    Torquay United
           diagramstar
  • England >> National League Northopener
    15:00Fin.
    0
    0
    Boston United
    2 : 0
    0
    1
    Salford City FC
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Brackley Town
    2 : 1
    0
    0
    AFC Telford Utd
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Bradford Park Avenue
    2 : 1
    1
    0
    Altrincham
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Chorley
    0 : 3
    0
    0
    Curzon Ashton
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Gainsborough Trinity
    3 : 3
    0
    0
    Darlington 1883
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Gloucester City
    4 : 0
    0
    0
    Alfreton Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Kidderminster Harriers
    1 : 0
    0
    0
    Harrogate Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Nuneaton Town
    4 : 1
    0
    0
    AFC Fylde
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Stalybridge Celtic
    0 : 1
    0
    0
    Worcester City
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Stockport County
    2 : 1
    0
    0
    Tamworth
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    FC United of Manchester
    0 : 3
    0
    0
    FC Halifax Town
           diagramstar
  • England >> National League Southopener
    15:00Fin.
    0
    0
    Bath City
    1 : 2
    0
    0
    Wealdstone
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Bishops Stortford
    0 : 2
    0
    0
    Maidenhead United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Chelmsford City
    5 : 1
    0
    0
    Gosport Borough
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Concord Rangers
    2 : 0
    0
    0
    Hemel Hempstead Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Hampton and Richmond Borough
    1 : 1
    0
    0
    Ebbsfleet United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Margate
    1 : 1
    0
    0
    Eastbourne Borough
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Oxford City
    0 : 1
    0
    0
    Poole Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    St Albans City
    1 : 0
    0
    0
    Dartford
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Truro City
    4 : 2
    0
    0
    Whitehawk
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Welling United
    0 : 0
    0
    0
    Hungerford Town
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Weston-Super-Mare
    1 : 3
    0
    0
    East Thurrock United
           diagramstar
  • Finland >> Naisten Liigaopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Ilves Tampere W
    1 : 2
    0
    0
    HJK Helsinki W
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    PK-35 Vantaa W
    1 : 0
    0
    0
    FC Honka Espoo W
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    TPS Turku W
    3 : 1
    0
    0
    Pallokissat Kuopio W
           diagramstar
    14:45Fin.
    0
    0
    Åland United W
    3 : 2
    0
    0
    ONS Oulu W
           diagramstar
  • France >> Nationalopener
    14:00Fin.
    0
    0
    Dunkerque
    3 : 0
    1
    0
    Concarneau
           diagramstar
  • Germany >> Bremen-Ligaopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Bremer SV
    3 : 1
    0
    0
    Blumenthaler SV
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    OSC Bremerhaven
    - : -
    0
    0
    VfL 07 Bremen
           diagramstar
  • Germany >> 3.Bundesligaopener
    13:00Fin.
    0
    1
    Chemnitzer FC
    2 : 3
    0
    1
    MSV Duisburg
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    3
    Rot-Weiß Erfurt
    0 : 0
    0
    1
    1. FSV Mainz 05 Am.
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    3
    FSV Frankfurt 1899
    2 : 0
    0
    2
    Sportfreunde Lotte
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    2
    Hallescher FC
    0 : 0
    0
    2
    Fortuna Köln
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    2
    Hansa Rostock
    1 : 1
    0
    4
    SC Paderborn 07
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    1
    Holstein Kiel
    1 : 1
    0
    4
    1. FC Magdeburg
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    2
    Preußen Münster
    2 : 1
    0
    1
    VfR Aalen
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    1
    SSV Jahn Regensburg
    1 : 2
    0
    2
    VfL Osnabrück
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    1
    SG Sonnenhof Großaspach
    1 : 2
    0
    0
    FSV Zwickau
           diagramstar
  • Germany >> Bayernliga Nordopener
    13:00Fin.
    0
    0
    SV Viktoria Aschaffenburg
    2 : 1
    0
    0
    TSV Aubstadt
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    VfB Eichstätt
    3 : 1
    0
    0
    VfL Frohnlach
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    SC Eltersdorf
    6 : 0
    0
    0
    SV Erlenbach/Main
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    ASV Neumarkt
    0 : 1
    0
    0
    FC Amberg
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    1. FC Sand
    2 : 1
    0
    0
    DJK Don Bosco Bamberg
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    SpVgg Ansbach
    0 : 2
    0
    0
    Würzburger Kickers II
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    TSV Grosbardorf
    1 : 0
    0
    0
    SpVgg SV Weiden
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    SV Alemannia Haibach
    2 : 1
    0
    0
    Würzburger FV
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Bayernopener
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Memmingen
    2 : 0
    0
    0
    VfR Garching
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Augsburg Am.
    0 : 2
    0
    0
    SpVgg Bayreuth
           diagramstar
    13:00Fin.
    1
    0
    SpVgg Bayern Hof
    1 : 2
    0
    1
    SV Seligenporten
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    SpVgg Greuther Fürth Am.
    - : -
    0
    0
    TSV 1860 Rosenheim
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    1. FC Nürnberg Am.
    3 : 3
    0
    0
    TSV Buchbach
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    SV Schalding-Heining
    2 : 0
    0
    0
    FC Ingolstadt 04 Am.
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Westopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Borussia Dortmund Am.
    2 : 3
    0
    0
    Viktoria Köln 1904
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Rot Weiss Oberhausen
    3 : 1
    0
    0
    Borussia Mönchengladbach Am.
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Schalke 04 Am.
    4 : 2
    0
    0
    Wuppertaler SV
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Sportfreunde Siegen
    1 : 1
    0
    0
    SC Wiedenbrück 2000
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    SG Wattenscheid 09
    2 : 0
    0
    0
    TSG Sprockhövel
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Südwestopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Kickers Offenbach
    0 : 0
    0
    0
    SV Elversberg
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FK Pirmasens
    0 : 0
    0
    0
    FC Nöttingen
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    VfB Stuttgart Am.
    0 : 1
    0
    0
    SV Waldhof Mannheim
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    TuS Koblenz
    4 : 1
    0
    0
    1. FC Kaiserslautern Am.
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    SSV Ulm 1846
    1 : 1
    0
    0
    FC 08 Homburg
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Astoria Walldorf
    3 : 2
    0
    0
    Eintracht Trier
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Teutonia Watzenborn-Steinberg
    2 : 1
    0
    0
    TSG 1899 Hoffenheim Am.
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    VfR Wormatia 08 Worms
    4 : 1
    0
    0
    Stuttgarter Kickers
           diagramstar
  • Germany >> NOFV-Oberliga Südopener
    13:00Fin.
    0
    0
    SV Schott Jena
    1 : 5
    0
    0
    BSG Chemie Leipzig
           diagramstar
  • Germany >> Bayernliga Südopener
    13:00Fin.
    0
    0
    SV Heimstetten
    0 : 0
    0
    0
    TSV 1896 Rain am Lech
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    TSV 1882 Landsberg
    0 : 2
    0
    0
    TSV 1865 Dachau
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    1. FC Sonthofen
    2 : 1
    0
    0
    FC Gundelfingen
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Unterföhring
    3 : 2
    0
    0
    TSV 1874 Kottern
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    BCF Wolfratshausen
    2 : 1
    0
    0
    SpVgg Hankofen-Hailing
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    0
    FC Ismaning
    0 : 1
    0
    0
    TSV Schwabmünchen
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    TSV Bogen
    0 : 2
    0
    0
    SV Pullach
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    DJK Vilzing
    1 : 0
    0
    0
    SSV Jahn Regensburg II
           diagramstar
  • Germany >> Schleswig-Holstein-Ligaopener
    13:00Fin.
    0
    0
    TSV Altenholz
    2 : 0
    0
    0
    Heider SV
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    TSB Flensburg
    1 : 3
    0
    0
    Holstein Kiel II
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    TSV Kropp
    0 : 2
    0
    0
    NTSV Strand 08
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    0
    FC Kilia Kiel
    0 : 1
    0
    0
    Flensburg 08
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    TSV Schilksee
    0 : 0
    0
    0
    SV Todesfelde
           diagramstar
  • Germany >> Regional Liga Nordopener
    13:00Fin.
    0
    0
    VfB Lübeck
    2 : 0
    0
    0
    VfB Oldenburg
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    1.FC Germania Egestorf-Langreder
    3 : 0
    0
    0
    SV Eichede
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    SV Meppen
    2 : 0
    0
    0
    TSV Havelse
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Baden-Württembergopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Göppinger SV
    2 : 0
    0
    0
    FSV Hollenbach
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Bahlinger SC
    3 : 2
    0
    0
    SV Spielberg
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    FSV 08 Bissingen
    6 : 0
    0
    0
    SV Oberachern
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    SpVgg Neckarelz
    - : -
    0
    0
    Neckarsulmer Sport-Union
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Offenburger FV
    2 : 1
    0
    0
    Karlsruher SC Am.
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    FV Ravensburg
    2 : 3
    0
    0
    1.CfR Pforzheim
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    SV Sandhausen II
    0 : 3
    0
    0
    SSV Reutlingen
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Rheinland-Pfalz/Saaropener
    13:30Fin.
    0
    0
    Saar 05 Saarbrücken
    3 : 1
    0
    0
    FK Pirmasens Am.
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    FV 07 Diefflen
    2 : 0
    0
    0
    SC Hauenstein
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    TuS Mechtersheim
    1 : 3
    0
    0
    SV Röchling Völklingen
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    VfB Borussia Neunkirchen
    1 : 1
    0
    0
    SV Morlautern
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    FSV Salmrohr
    1 : 0
    0
    0
    TSG Pfeddersheim
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    SpVgg Burgbrohl
    - : -
    0
    0
    TuS Koblenz
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    TSV Schott Mainz
    0 : 0
    0
    0
    FC Hertha Wiesbach
           diagramstar
  • Germany >> Hessenligaopener
    14:00 
    0
    0
    KSV Baunatal
    - : -
    0
    0
    SV Steinbach1920
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    SC Borussia Fulda
    4 : 0
    0
    0
    FC Ederbergland
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    SV Rot-Weiss Hadamar
    2 : 0
    0
    0
    TSV Lehnerz
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    FSC Lohfelden
    0 : 0
    0
    0
    FC Viktoria 09 Urberach
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Rot-Weiß Darmstadt
    0 : 1
    0
    0
    FC Bayern Alzenau
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Spfr. Seligenstadt
    0 : 1
    0
    0
    Eintr. Stadtallendorf
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Niedersachsenopener
    15:00Fin.
    0
    0
    SSV Jeddeloh
    4 : 1
    0
    0
    Hannoverscher SC
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    SV Arminia Hannover
    1 : 2
    0
    0
    1.FC Wunstorf
           diagramstar
    16:00Fin.
    0
    0
    Blau-Weiß Bornreihe
    1 : 1
    0
    0
    Heeslinger SC
           diagramstar
  • Germany >> Oberliga Niederrheinopener
    16:00Fin.
    0
    0
    SC Düsseldorf-West
    2 : 0
    0
    0
    TSV Meerbusch
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    0
    KFC Uerdingen 05
    2 : 2
    0
    0
    SSVg Velbert
           diagramstar
  • Greece >> Football Leagueopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Lamia
    2 : 1
    0
    1
    Chania
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Panelefsiniakos
    - : -
    0
    0
    Panthrakikos
           diagramstar
  • International >> Test Matches Seriesopener
    22:00 
    0
    0
    New Zealand
    0 : 123
    0
    0
    South Africa
           diagramstar
    04:00 
    0
    0
    India
    0 : 300
    0
    0
    Australia
           diagramstar
  • International >> FIFA World Cup - Qualification - CONCACAF Fin...opener
    23:00Fin.
    0
    0
    Trinidad & Tobago
    1 : 0
    0
    1
    Panama
           diagramstar
    01:50Fin.
    0
    1
    Mexico
    2 : 0
    0
    1
    Costa Rica
           diagramstar
    02:50Fin.
    0
    1
    USA
    6 : 0
    0
    1
    Honduras
           diagramstar
  • International >> FIFA World Cup - Qualification - Oceania - St...opener
    01:00Fin.
    0
    1
    Fiji
    0 : 2
    0
    1
    New Zealand
           diagramstar
  • International >> World Championships - Women - Playoffopener
    06:00 
    0
    0
    Sweden W
    8 : 5
    0
    0
    Scotland W
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-17 Championship - Elite r...opener
    09:00Fin.
    0
    2
    Germany U17
    6 : 2
    0
    3
    Finland U17
           diagramstar
    12:30Fin.
    0
    2
    Turkey U17
    6 : 0
    0
    1
    Armenia U17
           diagramstar
  • International >> One Day International Seriesopener
    09:00 
    0
    0
    Sri Lanka
    234 : 324
    0
    0
    Bangladesh
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-19 Championship - Elite r...opener
    10:00Fin.
    0
    2
    Germany U19
    2 : 0
    0
    4
    Serbia U19
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Slovakia U19
    5 : 0
    0
    0
    Cyprus U19
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-17 Championship - Elite r...opener
    10:00Fin.
    0
    0
    France U17
    3 : 1
    0
    1
    Ukraine U17
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    Sweden U17
    1 : 3
    0
    0
    Austria U17
           diagramstar
  • International >> World Championships - Women - Semi Finalsopener
    11:00 
    0
    0
    Russia W
    - : -
    0
    0
    Sweden W
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-19 Championship - Elite r...opener
    13:00Fin.
    0
    1
    Greece U19
    4 : 1
    0
    2
    Finland U19
           diagramstar
    16:00Fin.
    0
    0
    Netherlands U19
    2 : 0
    0
    1
    Ukraine U19
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-19 Championship - Elite r...opener
    13:00Fin.
    0
    1
    Sweden U19
    3 : 0
    0
    1
    Republic of Ireland U19
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    2
    Italy U19
    1 : 1
    0
    1
    Belgium U19
           diagramstar
  • International >> UEFA European Women`s Under-17 Championship -...opener
    14:00Fin.
    0
    0
    Denmark U17 W
    1 : 6
    0
    0
    Norway U17 W
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    2
    Wales U17 W
    1 : 0
    0
    1
    Bosnia and Herzegovina U17 W
           diagramstar
  • International >> UEFA European Women`s Under-17 Championship -...opener
    14:00Fin.
    0
    0
    Germany U17 W
    3 : 1
    0
    0
    Italy U17 W
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    England U17 W
    - : -
    0
    0
    Poland U17 W
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-19 Championship - Elite r...opener
    14:00Fin.
    0
    2
    Croatia U19
    2 : 0
    0
    2
    Poland U19
           diagramstar
    16:00Fin.
    0
    1
    Turkey U19
    2 : 1
    0
    1
    Portugal U19
           diagramstar
  • International >> UEFA European Under-17 Championship - Elite r...opener
    14:00Fin.
    0
    2
    England U17
    4 : 0
    0
    1
    Slovenia U17
           diagramstar
    14:45Fin.
    0
    0
    Bosnia and Herzegovina U17
    2 : 1
    0
    9
    Czech Republic U17
           diagramstar
  • International >> FIFA World Cup - Qualification - Europe - Gro...opener
    17:00Fin.
    0
    0
    Sweden
    4 : 0
    0
    1
    Belarus
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Bulgaria
    - : -
    0
    0
    Netherlands
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Luxembourg
    0 : 0
    0
    0
    France
           diagramstar
  • International >> FIFA World Cup - Qualification - Europe - Gro...opener
    17:00Fin.
    0
    4
    Andorra
    0 : 0
    0
    3
    Faroe Islands
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    2
    Switzerland
    1 : 0
    0
    2
    Latvia
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Portugal
    0 : 0
    0
    0
    Hungary
           diagramstar
  • International >> FIFA World Cup - Qualification - Europe - Gro...opener
    17:00Fin.
    0
    1
    Cyprus
    0 : 0
    0
    1
    Estonia
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    1
    Bosnia-Herzegovina
    5 : 0
    0
    0
    Gibraltar
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Belgium
    - : -
    0
    0
    Greece
           diagramstar
  • Ireland >> LOI Premier Divisionopener
    23:00 
    0
    0
    Galway United
    - : -
    0
    0
    Derry City
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Cork City
    2 : 1
    0
    3
    Dundalk
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    4
    St. Patrick's Athletic
    2 : 1
    0
    3
    Shamrock Rovers
           diagramstar
    17:30Fin.
    0
    0
    Drogheda United
    0 : 1
    0
    2
    Bohemians
           diagramstar
    19:302' 
    0
    0
    Bray Wanderers
    0 : 0
    0
    0
    Limerick
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Finn Harps
    - : -
    0
    0
    Sligo Rovers
           diagramstar
  • Ireland >> LOI 1st Divisionopener
    18:0074' 
    0
    0
    Waterford United
    2 : 0
    0
    0
    Wexford s Youth
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Cabinteely
    - : -
    0
    0
    Cobh Ramblers
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    Athlone Town
    - : -
    0
    0
    Shelbourne
           diagramstar
    19:45 
    0
    0
    UCD
    - : -
    0
    0
    Longford Town
           diagramstar
  • Italy >> Lega Pro - Group Aopener
    13:30Fin.
    0
    3
    Alessandria
    2 : 1
    0
    2
    Racing Roma
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    2
    Cremonese
    1 : 1
    0
    2
    Pontedera
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    1
    Pro Piacenza
    0 : 0
    0
    2
    Lupa Roma
           diagramstar
    13:30Fin.
    0
    2
    Viterbese
    2 : 0
    0
    1
    Lucchese
           diagramstar
    17:30Fin.
    0
    0
    Prato
    1 : 3
    0
    3
    Livorno
           diagramstar
    17:30Fin.
    0
    1
    Tuttocuoio
    5 : 0
    0
    3
    Olbia
           diagramstar
    19:302' 
    0
    0
    Carrarese
    0 : 0
    0
    0
    Robur Siena
           diagramstar
    19:306' 
    0
    0
    Giana Erminio
    0 : 0
    0
    0
    Renate
           diagramstar
  • Italy >> Lega Pro - Group Bopener
    15:30Fin.
    0
    2
    Pordenone
    7 : 2
    1
    1
    Lumezzane
           diagramstar
  • Italy >> Serie Bopener
    17:00Fin.
    0
    3
    Cittadella
    1 : 0
    0
    4
    Spezia
           diagramstar
    19:304' 
    0
    0
    Benevento
    0 : 0
    0
    0
    Trapani
           diagramstar
  • Japan >> J-League Division 3opener
    04:00Fin.
    0
    0
    Azul Claro Numazu
    4 : 1
    0
    0
    Fujieda MYFC
           diagramstar
    04:00Fin.
    0
    0
    Tochigi SC
    1 : 0
    0
    0
    Yokohama Sport & Culture FC
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    0
    F.C. Tokyo U23
    1 : 0
    0
    0
    SC Sagamihara
           diagramstar
    05:00Fin.
    0
    0
    FC Kagoshima
    1 : 0
    0
    0
    Gamba Osaka U23
           diagramstar
  • Japan >> J-League Division 2opener
    05:00Fin.
    0
    0
    Mito Hollyhock
    1 : 0
    0
    0
    Ehime FC
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    3
    Kyoto Sanga FC
    0 : 1
    0
    2
    V-Varen Nagasaki
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    0
    Tokyo Verdy
    1 : 0
    0
    2
    FC Gifu
           diagramstar
    07:00Fin.
    0
    4
    Shonan Bellmare
    2 : 0
    0
    2
    Jef United Chiba
           diagramstar
    08:00Fin.
    0
    0
    Yokohama FC
    0 : 2
    0
    1
    Tokushima Vortis
           diagramstar
  • Mexico >> Liga de Ascenso - Clausuraopener
    01:00Fin.
    0
    0
    Atlante
    0 : 2
    0
    0
    Deportivo Tepic
           diagramstar
    02:00Fin.
    0
    2
    Correcaminos UAT
    1 : 1
    0
    0
    Cimarrones de Sonora
           diagramstar
    02:30Fin.
    1
    2
    Venados FC
    1 : 0
    0
    1
    Potros UAEM
           diagramstar
    02:30Fin.
    0
    6
    Cafetaleros de Tapachula
    2 : 1
    0
    2
    Murciélagos FC
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Mineros de Zacatecas
    - : -
    0
    0
    Tampico Madero
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Alebrijes de Oaxaca
    - : -
    0
    0
    Loros de Colima
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Zacatepec
    - : -
    0
    0
    FC Juárez
           diagramstar
  • netherlands >> Topklasse division Zaterdagopener
    13:30 
    0
    0
    FC Lisse
    - : -
    0
    0
    Capelle
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Jong FC Volendam
    - : -
    0
    0
    ODIN '59
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    SVV Scheveningen
    - : -
    0
    0
    SV Huizen
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    ASWH
    - : -
    0
    0
    SteDoCo
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    DVS'33 Ermelo
    - : -
    0
    0
    Jong Almere City FC
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Jong FC Groningen
    - : -
    0
    0
    Rijnsburgse Boys
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    ONS Boso Sneek
    - : -
    0
    0
    FC Rijnvogels
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Quick Boys
    - : -
    0
    0
    Harkemase Boys
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    IJsselmeervogels
    - : -
    0
    0
    VVOG
           diagramstar
  • netherlands >> Tweede Divisieopener
    13:30Fin.
    0
    1
    AFC
    2 : 1
    0
    1
    Spakenburg
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    2
    Koninklijke HFC
    1 : 1
    0
    3
    GVVV
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    7
    Kozakken Boys
    1 : 3
    0
    2
    BVV Barendrecht
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    2
    FC Lienden
    1 : 1
    0
    2
    HHC Hardenberg
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    2
    De Treffers
    2 : 2
    0
    2
    Katwijk
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Excelsior Maassluis
    - : -
    0
    0
    VV TEC
           diagramstar
  • netherlands >> Topklasse division Zondagopener
    18:00 
    0
    0
    Quick '20
    - : -
    0
    0
    Jong Achilles '29
           diagramstar
  • New Zealand >> Premier League - Play Offopener
    03:05Fin.
    0
    0
    Auckland City
    1 : 0
    1
    0
    Hawkes Bay United
           diagramstar
  • Northern Ireland >> NIFL Premiershipopener
    15:00Fin.
    0
    0
    Ards
    1 : 0
    0
    0
    Glenavon
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Ballinamallard United
    1 : 2
    0
    0
    Linfield
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Cliftonville
    2 : 1
    1
    0
    Ballymena United
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Coleraine
    1 : 0
    0
    0
    Crusaders
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Portadown
    0 : 1
    0
    0
    Dungannon Swifts
           diagramstar
  • Norway >> NM Cupenopener
    13:00 
    0
    0
    Fløya
    - : -
    0
    0
    Burfjord
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Honningsvåg
    - : -
    0
    0
    Hammerfest
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Eik-Tønsberg
    - : -
    0
    0
    Svelvik
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Skånland
    - : -
    0
    0
    Morild
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Os
    - : -
    0
    0
    Odda
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Riska
    2 : 1
    0
    0
    Vardeneset
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Drøbak/Frogn
    - : -
    0
    0
    Ås
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Rilindja
    - : -
    0
    0
    Sarpsborg FK
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Randesund
    - : -
    0
    0
    Mandalskameratene
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Staal Jørpeland
    - : -
    0
    0
    Austrått
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Tydal
    - : -
    0
    0
    Orkla
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Buvik
    - : -
    0
    0
    Verdal
           diagramstar
    14:30 
    0
    0
    Vuku
    - : -
    0
    0
    Namsos
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Raumnes & Årnes
    - : -
    0
    0
    Eidsvold TF
           diagramstar
    15:30 
    0
    0
    Landsås
    - : -
    0
    0
    Medkila
           diagramstar
    16:00 
    0
    0
    Ottestad
    - : -
    0
    0
    Gran
           diagramstar
  • Panama >> LPF - Clausuraopener
    02:00Fin.
    0
    0
    Nacional de Panamá
    0 : 1
    0
    0
    Tauro
           diagramstar
    00:00 
    0
    0
    Chorrillo
    - : -
    0
    0
    Santa Gema
           diagramstar
    00:00 
    0
    0
    Sporting San Miguelito
    - : -
    0
    0
    Árabe Unido
           diagramstar
  • Peru >> Torneo de Verano - Group Aopener
    23:00Fin.
    0
    0
    Alianza Atlético
    - : -
    0
    0
    Universidad San Martín
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolskaopener
    10:00Fin.
    0
    0
    OKS Swit Skolwin
    2 : 0
    0
    0
    Gornik Konin
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    GKS Przodkowo
    2 : 2
    0
    0
    Elana Torun
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Wda Swiecie
    0 : 2
    0
    0
    Polonia Sroda Wielkopolska
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Gwardia Koszalin
    - : -
    0
    0
    Vineta Wolin
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Sokol Kleczew
    - : -
    0
    0
    Chemik Bydgoszcz
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Jarota Jarocin
    - : -
    0
    0
    Pogon II Szczecin
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    KS Chwaszczyno
    2 : 1
    0
    0
    Lech II Poznan
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Lesnik/Rossa Manowo
    - : -
    0
    0
    Pogon Lebork
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    KKS 1925 Kalisz
    - : -
    0
    0
    Baltyk Gdynia
           diagramstar
  • Poland >> 1.divisionopener
    11:45Fin.
    0
    1
    Wisla Pulawy
    0 : 0
    0
    3
    Chojniczanka Chojnice
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    3
    GKS Tychy
    1 : 0
    0
    1
    Drutex-Bytovia Bytow
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    3
    Sandecja Nowy Sacz
    4 : 1
    0
    1
    MKS Kluczbork
           diagramstar
    16:00Fin.
    0
    3
    Stal Mielec
    2 : 1
    0
    1
    Wigry Suwalki
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Dolnoslasko - lubuskaopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Slask II Wroclaw
    0 : 0
    0
    0
    Pniowek Pawlowice Slaskie
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    Gornik Walbrzych
    - : -
    0
    0
    BKS Stal Bielsko-Biala
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    UKP Zielona Gora
    - : -
    0
    0
    Rekord Bielsko-Biala
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Ruch Zdzieszowice
    3 : 1
    0
    0
    Skra Czestochowa
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Piast Zmigrod
    5 : 0
    0
    0
    Gornik II Zabrze
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Olimpia Kowary
    1 : 3
    0
    0
    Sleza Wroclaw
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    KS Polkowice
    1 : 1
    0
    0
    Miedz II Legnica
           diagramstar
  • Poland >> 2.divisionopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Warta Poznan
    1 : 2
    0
    0
    Olimpia Elblag
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Rozwoj Katowice
    2 : 2
    1
    0
    Stal Stalowa Wola
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Puszcza Niepolomice
    2 : 0
    0
    0
    Blekitni Stargard Szczecinski
           diagramstar
    15:00 
    0
    0
    Siarka Tarnobrzeg
    - : -
    0
    0
    Kotwica Kolobrzeg
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Legionovia Legionowo
    3 : 0
    0
    0
    Polonia Bytom
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Gryf Wejherowo
    1 : 0
    0
    0
    Odra Opole
           diagramstar
    16:00Fin.
    0
    0
    GKS Belchatow
    2 : 1
    0
    0
    MKS Polonia Warszawa
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Pomorsko - zachodniopomorskaopener
    13:00 
    0
    0
    Motor Lubawa
    - : -
    0
    0
    Concordia Elblag
           diagramstar
    13:00 
    0
    0
    MKS Elk
    - : -
    0
    0
    Huragan Wolomin
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Huragan Morag
    - : -
    0
    0
    Ruch Wysokie Mazowieckie
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    0
    Swit Nowy Dwor
    2 : 0
    0
    0
    Lechia Tomaszow Mazowiecki
           diagramstar
    17:00 
    0
    0
    Sokol Ostroda
    - : -
    0
    0
    LKS 1926 Lomza
           diagramstar
    18:10 
    0
    0
    Widzew Lodz
    - : -
    0
    0
    Pelikan Lowicz
           diagramstar
  • Poland >> 3.division Opolsko - slaskaopener
    13:00Fin.
    0
    0
    Avia Swidnik
    2 : 1
    0
    0
    Karpaty Krosno
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Stal Rzeszow
    2 : 1
    0
    0
    Orleta Radzyn Podlaski
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Podlasie Biala Podlaska
    2 : 0
    0
    0
    Resovia
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    KSZO 1929 Ostrowiec Sw.
    1 : 2
    0
    0
    JKS 1909 Jaroslaw
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    MKS Trzebinia/Siersza
    - : -
    0
    0
    Unia Tarnow
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    Wierna Malogoszcz
    0 : 3
    0
    0
    Sola Oswiecim
           diagramstar
    14:00 
    0
    0
    Garbarnia Krakow
    - : -
    0
    0
    Cosmos Nowotaniec
           diagramstar
  • Romania >> Liga IIopener
    23:00Fin.
    0
    0
    Foresta Suceava
    3 : 0
    0
    0
    Râmnicu Vâlcea
           diagramstar
    23:00Fin.
    0
    0
    Luceafarul Oradea
    3 : 0
    0
    0
    Unirea Tarlungeni
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    0
    CS Afumati
    1 : 2
    0
    0
    Dunarea Calarasi
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    0
    CS Mioveni
    3 : 0
    0
    0
    CS Balotesti
           diagramstar
    09:00Fin.
    0
    0
    Dacia Unirea Braila
    0 : 2
    0
    0
    Chindia Târgoviste
           diagramstar
    09:30Fin.
    1
    0
    ACS Sepsi
    3 : 1
    0
    0
    Olimpia Satu Mare
           diagramstar
  • Romania >> Superliga Femininopener
    09:00Fin.
    0
    0
    ACS Heniu W
    1 : 4
    0
    0
    Navobi Iasi W
           diagramstar
  • Russian Federation >> Division 2 - Southopener
    14:00Fin.
    0
    0
    FC Sochi
    3 : 1
    0
    0
    Legion Dynamo
           diagramstar
  • Scotland >> Championship Leagueopener
    15:00Fin.
    0
    3
    Greenock Morton
    0 : 1
    0
    4
    Dunfermline
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Ayr United
    2 : 1
    0
    2
    Dumbarton
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    3
    Raith Rovers
    1 : 1
    0
    1
    Queen of the South
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    3
    Hibernian
    2 : 1
    0
    4
    Falkirk
           diagramstar
  • Scotland >> League 1opener
    15:00Fin.
    0
    0
    Alloa Athletic
    2 : 2
    0
    3
    Queen's Park
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    3
    Brechin City
    2 : 1
    0
    2
    East Fife
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Livingston
    4 : 2
    0
    1
    Airdrieonians
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Peterhead
    2 : 2
    0
    1
    Stranraer
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Stenhousemuir
    0 : 3
    0
    1
    Albion Rovers
           diagramstar
  • Scotland >> League 2opener
    15:00Fin.
    0
    2
    Annan Athletic
    1 : 0
    0
    1
    Cowdenbeath
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    1
    Arbroath
    0 : 1
    0
    2
    Montrose
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    0
    Clyde
    2 : 3
    0
    2
    Stirling Albion
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Edinburgh City
    3 : 0
    0
    1
    Elgin City
           diagramstar
    15:00Fin.
    0
    2
    Forfar Athletic
    2 : 3
    0
    3
    Berwick Rangers
           diagramstar
  • Serbia >> Prva ligaopener
    13:30 
    0
    0
    OFK Beograd
    - : -
    0
    0
    FK Sindelic Beograd
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    FK Macva Sabac
    - : -
    0
    0
    FK Radnički Pirot
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    FK Sloboda Uzice
    - : -
    0
    0
    FK Proleter Novi Sad
           diagramstar
    13:30 
    0
    0
    Jagodina
    - : -
    0
    0
    FK BSK Borca
           diagramstar
  • Slovak Republic >> Dovera I. LSD - U19opener
    10:00Fin.
    0
    0
    FC Nitra U19
    1 : 0
    0
    0
    AS Trencin (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    1. FC Tatran Presov (YT) U19
    2 : 1
    0
    0
    FK Senica (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    MFK Ružomberok (YT) U19
    1 : 2
    0
    0
    SK Slovan Bratislava (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    FC VSS Kosice (YT) U19
    0 : 0
    0
    0
    FC Spartak Trnava (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    FK DAC 1904 Dunajska Streda (YT) U19
    0 : 1
    0
    0
    MFK Zemplin Michalovce (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    ZP Sport Podbrezova (YT) U19
    1 : 0
    0
    0
    MSK Zilina (YT) U19
           diagramstar
    10:00Fin.
    0
    0
    Partizan Bardejov (YT) U19
    0 : 0
    0
    0
    FK Dukla Banska Bystrica (YT) U19
           diagramstar
  • South Korea >> K League Challengeopener
    06:00Fin.
    0
    3
    FC Anyang
    2 : 0
    0
    0
    Seongnam Ilhwa Chunma
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    1
    Bucheon FC 1995
    1 : 0
    0
    0
    Busan Ipark
           diagramstar
  • South Korea >> National Leagueopener
    06:00Fin.
    0
    0
    Busan Transportation Corporation
    0 : 3
    0
    0
    Gangneung City
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    0
    Daejeon Korail
    1 : 2
    0
    0
    Gyeongju KHNP
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    0
    Gimhae City
    2 : 1
    0
    0
    Cheonan City
           diagramstar
    06:00Fin.
    0
    0
    Mokpo City
    0 : 2
    0
    0
    Changwon City
           diagramstar
  • Spain >> Primera División Femeninaopener
    09:45Fin.
    0
    0
    Levante UD W
    2 : 1
    0
    0
    Real Betis Balompié W
           diagramstar
    17:00Fin.
    0
    0
    UD Granadilla Tenerife W
    2 : 0
    0
    0
    Unión Deportiva Tacuene W
           diagramstar
  • Sweden >> Damelit - Playoffsopener
    10:00 
    0
    0
    Västerås SK BK
    1 : 3
    0
    0
    Kareby IS
           diagramstar
  • Ukraine >> Persha Ligaopener
    12:00Fin.
    0
    0
    Arsenal Kyiv
    1 : 0
    0
    0
    MFC Mykolaiv
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    FC Girnik-Sport
    5 : 2
    1
    0
    FC Cherkaskiy Dnipro
           diagramstar
    12:00Fin.
    0
    0
    FC Poltava
    0 : 2
    0
    0
    FC Illichivets Mariupil
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    Avangard Kramatorsk
    1 : 0
    0
    0
    NK Veres Rivne
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Kolos Kovalivka
    4 : 1
    0
    0
    FC Ternopil
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FK Skala
    0 : 1
    0
    0
    FC Gelios Kharkiv
           diagramstar
    13:00Fin.
    0
    0
    FC Ingulets
    1 : 3
    0
    0
    Naftovik-Ukrnafta Okhtirka
           diagramstar
    14:00Fin.
    0
    0
    FC Desna Chernihiv
    0 : 0
    0
    0
    Bukovyna Chernivtsi
           diagramstar
  • United States >> USLopener
    18:0072' 
    0
    0
    Louisville City
    0 : 0
    0
    0
    Saint Louis FC
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    LA Galaxy B
    - : -
    0
    0
    Whitecaps B
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Pittsburgh Riverhounds
    - : -
    0
    0
    New York RB B
           diagramstar
    21:00 
    0
    0
    Richmond Kickers
    - : -
    0
    0
    City Islanders
           diagramstar
    23:00 
    0
    0
    Charleston Battery
    - : -
    0
    0
    FC Cincinnati
           diagramstar
    23:30 
    0
    0
    Tampa Bay Rowdies
    - : -
    0
    0
    Orlando City B
           diagramstar
    00:00 
    0
    0
    Tulsa Roughnecks
    - : -
    0
    0
    Colorado Springs
           diagramstar
  • United States >> Major League Socceropener
    18:0871' 
    0
    0
    New England Revolution
    5 : 2
    0
    0
    Minnesota United
           diagramstar
    20:08 
    0
    0
    New York Red Bulls
    - : -
    0
    0
    Real Salt Lake
           diagramstar
    23:38 
    0
    0
    Columbus Crew
    - : -
    0
    0
    Portland Timbers
           diagramstar
  • United States >> NASL - Spring Seasonopener
    23:30 
    0
    0
    Puerto Rico FC
    - : -
    0
    0
    New York Cosmos
           diagramstar
    23:30 
    0
    0
    North Carolina
    - : -
    0
    0
    Miami FC
           diagramstar
  • Venezuela >> Primera División - Aperturaopener
    23:00Fin.
    0
    0
    Zulia FC
    - : -
    0
    0
    Caracas FC
           diagramstar
    23:05Fin.
    0
    0
    Deportivo Táchira
    1 : 1
    0
    0
    Portuguesa FC
           diagramstar
  • Wales >> League Championship Groupopener
    14:30Fin.
    0
    0
    The New Saints
    2 : 0
    0
    2
    Carmarthen Town
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    1
    Connah's Quay
    1 : 1
    1
    1
    Bangor City
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    Cardiff MU
    2 : 3
    0
    0
    Bala Town
           diagramstar
  • Wales >> League Relegation Groupopener
    14:30Fin.
    0
    0
    Llandudno
    2 : 2
    0
    0
    Airbus UK
           diagramstar
    14:30Fin.
    0
    0
    Aberystwyth Town
    0 : 0
    1
    2
    Cefn Druids
           diagramstar